Dziś jest niedziela, 25.08.2019, imieniny Ludwika, Luizy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Miłaczewie » Aktualności » Sto lat Niepodległej

Sto lat Niepodległej

Sto lat Niepodległej

W szczególnie uroczysty sposób społeczność Szkoły Podstawowej w Miłaczewie uczciła 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 9 listopada wszyscy uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani i bez plecaków. Tego dnia w szkole pojawili się też goście: pan Piotr Cyls – zastępca wójta Gminy Malanów, pani Ilona Michalak - przewodnicząca Rady Rodziców oraz uczniowie i rodzice ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:11 odśpiewaniem hymnu państwowego.
Następnie zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny przybliżający najważniejsze wydarzenia z historii Polski od końca XVIII do początku XX wieku. Wierszem, piosenką, scenką teatralną młodzi aktorzy z klasy szóstej, siódmej i ósmej wprowadzili wszystkich w podniosły nastrój tego wyjątkowego święta. Wszyscy zgromadzeni z uwagą wysłuchali przedstawienia, które skłoniło ich do refleksji i zadumy nad historią naszego narodu, która wielokrotnie wymuszała na naszych przodkach najwyższą ofiarę. To, że obecnie możemy się cieszyć niepodległym bytem to efekt poświęcenie wielu przeszłych pokoleń.
Pani dyrektor Beata Myszyńska zwróciła uwagę na doniosłość obchodzonego święta, przypomniała wszystkim o konieczności wywieszenia flagi państwowej w tak ważnym dla Polski i Polaków dniu oraz zachęciła do udziału w uroczystościach gminnych w dniu 11 listopada.
Po akademii nastąpiło podsumowanie Gminnego Konkursu Historycznego i Plastycznego „Drogi do niepodległości”. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie pod opieką wychowawców kończyli swoje prace związane z realizowanymi projektami. O godzinie 13:00 wszyscy ponowie zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie kolejno klasy prezentowały swoje projekty klasowe „Dla Niepodległej”. Podsumowano również szkolne konkursy przeprowadzone przez bibliotekę: „100 cytatów o Ojczyźnie na 100-lecie niepodległości” oraz konkurs na najładniejszą zakładkę do książki. Pani dyrektor wręczyła dyplomy i medale zwycięzcom Szkolnych Biegów Niepodległości. Na tym zakończyły się szkolne uroczystości będące ważną lekcją historii dla młodego pokolenia.

                                                                                              Aneata Włodarczyk

Więcej zdjęć:

 

 


Pozostałe aktualności